Tusz canon 545 a rozdzielczość drukarki

Osoby, które wybierają tusz canon 545 bardzo rzadko zwracają uwagę na rozdzielczość drukarki, co jest oczywiście bardzo dużym błędem. Niniejszy artykuł to idealny wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, za co tak naprawdę odpowiada rozdzielczość drukarki.

Co warto wiedzieć?

W pierwszej kolejności warto wyraźnie zaznaczyć, że im większa jest rozdzielczość drukarki tym oczywiście lepsza jest jakość wydruku. Większość producentów drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych podaje parametr ten w jednostce dpi, dzięki czemu można bardzo szybko porównać wybrane urządzenia. Dpi najprościej rzecz mówiąc oznacza gęstość rozmieszczenia kropel tuszu, którą drukarka jest w stanie ulokować na szerokości i długości kartki. Jeżeli na drukarce znajduje się oznaczenie 600 x 1200 dpi, to oznacza ono, że kartridż przesuwa się w linii wynoszącej 600 kropli szerokości i 1200 kropli długości.

Termiczna technologia DOD a tusz canon 545

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość drukarek oparta jest na technologii termicznej DOD. Skrót ten oznacza tak naprawdę nic innego jak „kropla na żądanie”. Jedną z kluczowych zalet tej technologii druku jest to, że zużywa ona najmniejszą ilość tuszu canon 545. Metoda druku DOD jest zdecydowanie szybsza od metody piezoelektrycznej. Wynika to oczywiście z zastosowania większej ilości dysz zamontowanych w kartridżach.

Technologia CIJ

Wiele nowoczesnych drukarek korzysta także z technologii CIJ. W tej technologii tusz canon 545 jest pompowany, a następnie skierowany pod ciśnieniem bezpośrednio do głowicy. Metoda ta wykorzystywana jest na wysoką skalę w przemyśle. W dużej mierze wynika to z niskiej jakości wydruku. W technologii tej wykorzystywany jest przede wszystkim pigmentowy tusz canon 545. Jest to najlepsza alternatywa dla technologii DOD zaworkowej i piezoelektrycznej.

Więcej o tuszach canon 545 znajdziesz na stronie DrTusz.pl