iPhone 13

iPhone 13 to niewielka aktualizacja zeszłorocznego genialnego iPhone’a 12, z ulepszonym aparatem, większą pamięcią masową, dłuższą żywotnością baterii i niewielką obniżką ceny. Telefon ma ten sam ogólny wygląd, co jego poprzednik. Płaskie aluminiowe boki oraz przód i tył z hartowanego szkła są tak samo wytrzymałe jak w zeszłym roku.

Specyfikacja nowego iPhone 13

Jest o 12 g cięższy i trochę grubszy, ale jeśli nie porównasz ich obok siebie, nie jest to zauważalne. Ekran jest wyraźny, żywy i nieco jaśniejszy niż w zeszłorocznym modelu. Ma częstotliwość odświeżania 60 Hz, która była standardowa dla iPhone’ów, ale sprawia, że przewijanie jest mniej płynne niż większość rywali z Androidem i tegoroczne modele iPhone’a 13 Pro z wyświetlaczami 120 Hz. iPhone 13 ma najnowszy procesor Bionic A15 firmy Apple, który jest nieco szybszy przez cały czas niż zeszłoroczny A14 w iPhone 12 i podwaja pamięć początkową dzięki 128 GB, co prawdopodobnie wystarczy większości ludzi. To jeden z najszybszych telefonów, jakie możesz kupić. Ciekawe oferty możesz sprawdzić tutaj https://ispot.pl/iphone-13.

-Ekran: 6,1 cala Super Retina XDR (OLED) (460 ppi)

-Procesor: Apple A15 Bionic

-RAM: 4 GB

-Pamięć: 128, 256 lub 512 GB

-System operacyjny: iOS 15

-Aparat: podwójne tylne kamery 12 MP z OIS, przedni aparat 12 MP

-Łączność: 5G, wifi 6, NFC, Bluetooth 5, Lightning, ultraszerokopasmowy i lokalizacja

-Wodoodporność: IP68 (6 metrów przez 30 minut)

-Wymiary: 146,7 mm x 71,5 mm x 7,7 mm

-Waga: 174g

Dłuższa żywotność baterii

Żywotność baterii jest doskonała. Telefon wytrzymuje około 46 godzin między ładowaniami z ekranem używanym przez około pięć godzin w tym czasie, w tym 90 minut przeglądania w sieci 5G, czyli dłużej niż większość rywali o podobnej wielkości i zeszłoroczny model. Oznacza to, że telefon może działać od rana pierwszego dnia do rana trzeciego dnia, jeśli będziesz ostrożny, ale bardziej prawdopodobne jest, że będzie wymagał ładowania co drugą noc.

iphone 13

Aparat

Z tyłu znajdują się dwa ulepszone 12-megapikselowe aparaty, jeden główny i jeden ultraszerokokątny; nie ma zoomu optycznego. Oba aparaty są większe i wpuszczają więcej światła niż te w zeszłorocznych modelach, co jest najbardziej widoczne na głównym aparacie. Zdjęcia w dobrym świetle są szczegółowe, ostre i dobrze wyważone, nawet w scenach o wysokim kontraście. Wydajność przy słabym oświetleniu uległa znacznej poprawie, więc znacznie rzadziej potrzebujesz dedykowanego trybu nocnego, jednocześnie zapewniając ostrzejsze i lepiej zrównoważone obrazy. Ultrawide jest nieco ostrzejszy i ma lepszą wydajność przy słabym oświetleniu, dzięki czemu jest bardziej użyteczny w pomieszczeniach.

Werdykt

iPhone 13 zachowuje wszystko, co było świetne w iPhone 12, obniża cenę o 20 funtów, podwaja początkową pamięć masową i dodaje dwie znaczące ulepszenia: dłuższą żywotność baterii i lepszy aparat. To sprawia, że jest to jeden z najlepszych telefonów, jakie możesz kupić, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że możesz go bezpiecznie używać dłużej niż jakikolwiek inny smartfon z ponad pięcioletnim wsparciem oprogramowania zapewnianym przez Apple oraz rozsądnymi i dostępnymi opcjami wymiany baterii.