Jak działają wewnętrzne kamery IP?

Tradycyjny monitoring jest systemem o zamkniętym obiegu. Oznacza to, że obserwowanie terenu za pomocą monitoringu może odbywać się wyłącznie w miejscu, w którym dany system jest zainstalowany. Kamery monitoringu są podłączone do nagrywarki, która rejestruje obraz tak długo, jak pozwalają na to ustawienia karty pamięci. Nadzór nad monitoringiem nie jest możliwy poza miejscem, w którym jest zainstalowany główny monitor.

Jak działają kamery IP?

System monitoringu oparty na kamerach IP (sprawdź te) jest skonstruowany według innej filozofii. Sprzęt monitorujący podłączony jest do zasobów sieci internet. Oznacza to, że nadzór nad monitoringiem może odbywać się wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu. Podłączenie kamery IP do systemu jest łatwym zadaniem. Kamery IP wewnętrzne podłączane są do routera za pomocą kabla lub dzięki łączności bezprzewodowej opartej na Wi-Fi. W przypadku kamer zewnętrznych stosuje się zazwyczaj podłączenie kablowe w związku z potencjalnymi problemami z zasięgiem Wi-Fi na zewnątrz budynków oraz koniecznością zapewnienia zasilania kamery. Skonfigurowanie zewnętrznej i wewnętrznej kamery IP odbywa się w podobny sposób. Polega na zalogowaniu się do panelu kamery za pomocą przypisanego adresu IP oraz wybraniu odpowiednich opcji.

Gdzie obserwować obraz z kamery IP?

Poprawnie skonfigurowana wewnętrzna kamera IP daje dostęp do monitorowanego obrazu po wpisaniu do przeglądarki odpowiedniego adresu IP lub za pomocą dedykowanych aplikacji. Kamera z czujnikiem ruchu wysyła do użytkownika stosowne komunikaty w przypadku wykrycia podejrzanych aktywności na monitorowanym obszarze. Równolegle obraz z kamery może być nagrywany na kartę pamięci SD lub też w chmurze. System nie wymaga zakupu dodatkowej nagrywarki.

Jaki jest koszt wewnętrznej kamery IP?

Ile kosztuje kamera IP? Ceny kamer IP są zależne od kilku czynników. Najważniejszymi z nich jest przeznaczenie kamery, jej konstrukcja, parametry podzespołów oraz dodatkowe funkcje. Najtańsze kamery IP dostępne są już w cenie około stu złotych. Warto jednak sprawdzić dane techniczne takiego urządzenia, oceny konsumentów i opinie na jego temat.