Drukarki atramentowe – oryginalny tusz czy zamiennik?

Drukarki atramentowe, zarówno czarno-białe, jak i kolorowe, wciąż są często wykorzystywane w polskich domach. Tusze poszczególnych producentów potrafią jednak być dość kosztowne, dlatego na rynku pojawiła się szeroka gama produktów zamiennych. Jak je dobrać, aby pasowały do drukarki?

HP DeskJet 2620 tusz – czy zamiennik jest gorszy?

Tusze oryginalne zawsze są najwyższej jakości – gwarantuje to producent drukarki. W przypadku zamienników mamy do czynienia z pewną loterią: możliwe jest trafienie na naprawdę dobry produkt, który nie odbiega jakością od oryginału, jak i na tusz o kiepskich parametrach.

W tej kwestii warto zapoznać się z wieloma opiniami, a najlepiej – spróbować zakupić tusz hp deskjet model 2620 z polecenia lub po zapoznaniu się z tym, co jest napisane w internecie. Często również na stronach producentów znajdują się szczegółowe informacje o napigmentowaniu lub nawet próbne, zadrukowane kartki w formie zdjęć czy nagrań, dokumentujących oferowaną przez produkt jakość.

Tusz czarny i kolorowy do urządzenia wielofunkcyjnego

Drukarka HP DeskJet 2620 pozwala zarówno drukować, jak i kopiować dokumenty. To kolorowe urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu istnieje możliwość wygodnego i szybkiego pozyskania odpowiedniej ilości dokumentów. Dobór odpowiedniego zamiennego tuszu może być znaczną oszczędnością – szczególnie jeśli urządzenie jest mocno eksploatowane. Należy jednak zwrócić baczną uwagę na jakość i wydajność produktu – tak, aby nie okazało się, że po zaledwie kilku wydrukach zabrakło tuszu.

Jeżeli kolorowy druk nie jest wykorzystywany, można zrezygnować z zakupu tego rodzaju tuszów, pozostawiając w urządzeniu stary pojemnik. Nie powinno dojść do blokady drukowania – po prostu trzeba akceptować pojawiającą się informację o konieczności wymiany pojemnika z tuszem i drukować w czerni.