Najlepsze programy do kalibracji monitora

Program do kalibracji monitora daje możliwość wyregulowania poziomu jego jasności, kontrastu oraz koloru monitora. Operacja ta jest wykonywana po to, aby uzyskać jak najdokładniejsze dopasowanie pomiędzy kolorem wyświetlanym na ekranie, a tym, który pojawi się na wydruku w rzeczywistości. Dzięki programom do kalibracji można także poprawić jakość obrazu gier oraz filmów. 

Programy do kalibracji monitora – RadiNET

Jeśli chodzi o popularny program do kalibracji (link), o którym warto wspomnieć to można wymienić tutaj RadiNET, który umożliwia bardzo dokładną kalibrację. Użytkownik programu ma możliwość wyznaczenia punktów bieli oraz czerni. Osoba korzystająca z opisywanego programu do kalibracji ma do dyspozycji dwa tryby kalibracji dzięki którym może dostosować gamma w różnych punktach krzywej. Kolejną funkcją dostępną w programie RadiNET jest opcja tworzenia niestandardowych profili ICC.

Oprogramowanie Atrise Lutcurve i Natural Color Pro

Kolejnym programem do kalibracji monitora, który jest warty uwagi jest Atrise Lutcurve. Pozwala on na automatyczne zapisywanie oraz pobieranie plików ICC. Przy użyciu opisywanego programu użytkownik ma możliwość ustawiania białych oraz czarnych kropek, a także dostosować odpowiednią ostrość oraz gamma. Co więcej, program pozwala także na zdefiniowanie parametrów dla wybranych punktów krzywej jasności. Jeżeli chodzi o jeszcze inny program do kalibracji to warto wspomnieć o Natural Color Pro, który posiada między innymi funkcję korekcji kontrastu, gamma, jasności, a także intensywności oświetlenia.