Najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze myszki gamingowej

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci wybrać idealną mysz do gier, którą będziesz mógł się cieszyć przez wiele lat. Wybierając mysz do gier, należy rozważyć wszystkie jej cechy, dopasować mysz do siebie i swoich preferencji dotyczących gier oraz przeczytać recenzje właścicieli danego modelu.

Czas reakcji myszki

Czas reakcji jest miarą czasu potrzebnego na pokonanie drogi sygnału od myszki do komputera. Im krótszy czas reakcji, tym lepiej; w myszach do gier wynosi on od 1 milisekundy. Maksymalne przyspieszenie to takie przyspieszenie myszy, przy którym nie czuje ona już podkładki i obraca się wokół własnej osi. Myszy optyczne radzą sobie lepiej pod tym względem, zapewniając precyzyjne działanie przy gwałtownych ruchach.

Ergonomia i wzornictwo myszki gamingowej

myszka gamingowa

Większość myszy jest dostępna w wersji symetrycznej lub praworęcznej, która dostosowuje się do anatomicznego kształtu dłoni, uwzględniając krzywizny i wgłębienia. Niektóre z nich są dostępne także dla osób leworęcznych i łatwo je znaleźć wśród graczy.

Dlatego zaleca się dobranie myszy do głównej dłoni i jej rozmiaru, zbyt małe myszki będą niewygodne dla graczy. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest myszka gamingowa – plastikowa mysz będzie się ślizgać, wybierz tę z gumowanymi wstawkami lub z matowym/przycieranym plastikiem – w ten sposób palce nie będą się ślizgać nawet wtedy, gdy są mokre, a odczucie będzie przyjemniejsze. Ważne jest również posiadanie dobrej jakości stopek teflonowych, aby myszka gamingowa gładko się po nich ślizgała.

Myszka gamingowa i dostępne przyciski

Przy wyborze myszy należy kierować się rodzajem gier – strzelanki nie potrzebują wielu przycisków, mogą przeszkadzać, strategie i RPG wręcz przeciwnie – dodatkowe przyciski do naciskania klawiszy w grze będą bardzo pomocne. Zwróć też uwagę na główne klawisze – lewy i prawy przycisk myszy, powinny one mieć dobre wyczuwalne sprzężenie zwrotne.