iphone 13 pro max 256gb- jakie ma zalety?

iphone 13 pro max 256gb to urządzenie, które zostało dokładnie zaprojektowane z myślą o wymagajacych odbiorcach. W porównaniu do poprzednich modeli Apple’a sprzęt wyróżnia się ciekawymi i unowocześnionymi rozwiązaniami. Posiada ultraszerokokątny obiektywie wyposażony w autofokus i niewielką odległość ostrzenia, co pozwala na ujęcie nawet najdrobniejszych szczegółów. Dotyczy to również filmów, które można wykonać w wersji makro, a także stworzyć filmy poklatkowe i w zwolnionym tempie. Kolejnym udogodnieniem jest nowoczesny teleobiektyw, którego ogniskowa wynosi 77 mm, posiada także 3-krotny zoom optyczny, co pozwala ująć portrety, a także obrazy ruchome i nieruchome z większej odległości. Poza tym 6-krotny zoom optyczny umożliwiający więcej możliwości kadrowania niż dotychczas. iPhone 13 Pro oraz Pro Max to pierwsze smartfony, które obsługują nagrywanie i przetwarzanie wideo w ProRes, a także Dolby Vision. Wiernie odwzorowują kolory i mają niski współczynnik kompresji, dzięki czemu filmy nagrane i połączone w ProRes można odtworzyć natychmiast. Pozwala to także na całkowitą realizację w programie tylko na iPhonie, a także przenoszenie wideo ProRes ze smartfona do Final Cut Pro na laptop Apple’a.

Wyświetlacz i internet

Wyświetlacz Super Retina XDR wyposażony w technologię ProMotion bazuje na częstotliwości odświeżania od 10 do 120 razy na sekundę. Dzięki czemu szybko przyspieszy akcje, kiedy potrzebna jest grafika wysokiej jakości. Gdy będzie już wystarczająca, automatycznie ograniczy tempo działania, aby zminimalizować zużycie baterii. Może dopasować się także do szybkości przewijania treści na wyświetlaczu. Co więcej, IOS 15 jest dopasowany pod kątem technologii ProMotion,co sprawia, że wszystkie działania są bardzo płynne. Technologia ProMotion wykorzystywana do odświeżania ekranu z częstotliwością nawet 120 Hz wraz z nowoczesną grafiką w czipie A15 Bionic powoduje, że iPhone 13 Pro Max to optymalne rozwiązanie dla prawdziwych graczy. Ważnym wyznacznikiem jakości jest także internet. Smartfon oferuje 5G, aby przyspieszyć wykonywane na nim czynności i nie tylko. Prędkość 5G jest odpowiednia do sieciowych gier wieloosobowych, przesyłania wideo AR i pozostałych aktywności w internecie. Po uruchomieniu trybu Smart Data iPhone natychmiast zmniejszy prędkość połączenia, ograniczając zbędne zużycie energii.

iOS 15 i ochrona danych

W systemie iOS 15 można wygodnie oglądać filmy, udostępniać ekran i słuchać muzyki w trakcie połączenia FaceTime i wykonywać określone zadanie, odfiltrowując zbędne powiadomienia. Za sprawą interaktywnego tekstu umieszczonego na zdjęciu można w krótkim czasie wysyłać e-maile, wyświetlać wskazówki czy dzwonić. iPhonem zapewnia optymalną kontrolę danych. Informacje o ochronie prywatności są pomocne w śledzeniu danych wykorzystywanych przez aplikacje. W związku z tym zanim aplikację zaczną śledzić aktywność, muszą otrzymać zgodę użytkownika, co zapewnia optymalne poczucie bezpieczeństwa. Formą zabezpieczenia jest również skaner twarzy Face ID.